Rola SAW w przygotowaniu architektów wnętrz do przemian związanych z wprowadzaniem Europejskiego Zielonego Ładu

Pragniemy przełożyć idee NEB na stworzenie planu małych i większych zmian w myśleniu o procesach projektowych zgodnych z nadchodzącymi przemianami.

W roku 2022:

▪️opracujemy podstawowe standardy zrównoważonego procesu projektowego;

▪️przygotujemy szkolenia dla członków stowarzyszenia tłumaczące terminologię, sposoby certyfikacji, wskazujące przykłady zrównoważonych procesów projektowych;

▪️porozmawiamy o materiałach budowlanych, po które powinniśmy sięgać i tych które powinniśmy eliminować;▪️określimy kategorię konkursową dla projektu zgodnego z ideami NEB w naszym konkursie “Wnętrze Roku”;

▪️stworzymy mini słownik ułatwiający opanowanie pojęć związanych z NEB i zrównoważonym projektowaniem;

▪️rozpoczniemy prace nad kalkulatorem śladu węglowego dla projektów wnętrz.W dalszej perspektywie chcielibyśmy by SAW był w stanie szerzyć wiedzę o zrównoważonym projektowaniu wnętrz na uczelniach. Nadal będziemy brać udział w spotkaniach NEB i PSOA. Zależy nam, aby Członkowie stowarzyszenia byli gotowi na zmiany, które trzeba wdrażać by dotrzymać kroku Unii Europejskiej w tworzeniu inkluzywnej i zrównoważonej Europy.

W kolejnym poście zaprosimy Was do przeczytania Deklaracji, którą przygotowaliśmy by wspólnie i świadomie rozpocząć zmiany w kierunku zrównoważonego projektowania.

Scroll to Top