Konkurs rozpocznij

IDEA

„IDEA JEST ZBAWIENIEM DZIĘKI WYOBRAŻNI”

Frank Lloyd Wright

Ideą konkursu WNĘTRZE ROKU SAW jest stworzenie największego, niezależnego konkursu dla architektów wnętrz w Polsce poprzez wyłonienie i  prezentację najlepszych zrealizowanych projektów polskich architektów wnętrz.  

JURY

Robert Majkut – przewodniczący jury, wizjoner, utytułowany polski designer,  ekspert w projektowaniu dla biznesu, jedna z najbardziej kreatywnych osobowości w Polsce w dziedzinie architektury wnętrz. Od 20 lat zarządza własną pracownią Robert Majkut Design, jedną z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, realizuje projekty dla obiektów komercyjnych i wnętrz prywatnych, wymagających kompleksowej obsługi – obejmującej design miejsca, wzornictwo i elementy identyfikacji wizualnej. Współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant cenionej na świecie marki Whaletone Ltd. Autor metody przełożenia języka komunikacji wizerunkowej na język realnego biznesu, co stanowi wyjątkowe know-how Jego pracowni pod nazwą Standard Design’u Miejsca. Kilkukrotny laureat nagrody European Property Awards. 

Szymon Brodziak – visualteller, mistrz fotografii czarno-białej, najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013). Tworzy wizje czarno-białego świata, w którym główną rolę odgrywają kobiety, piękno i emocje. W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata. W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016. Jego prace można podziwiać w Brodziak Gallery w Poznaniu i Warszawie.

Katarzyna Kuo Stolarska – architekt, minimalistka, od 18 lat z powodzeniem prowadzi autorską pracownię architektoniczną, obecnie zajmującą się głównie projektowaniem luksusowych wnętrz prywatnych i  komercyjnych. Jest założycielem i głównym architektem renomowanej i szeroko rozpoznawalnej na świecie pracowni KUOO ARCHITECTS.  Jej projekty bazują na prostocie, wysokiej jakości materiałów i detali. Jej styl znalazł wielu odbiorców w Polsce i za granicą, gdzie obecnie powstaje połowa prowadzonych przez nią realizacji. Współtwórca marki MINIMALL ONE, która zajmuje się projektowaniem i produkcją minimalistycznych mebli i wyposażenia wnętrz. Od wielu lat ekspert wielu redakcji wnętrzarskich i telewizji. Autorka felietonów do pism branżowych oraz scenografii do wielu programów telewizyjnych. Współtwórczyni i współprowadząca program „Pokojowe rewolucje” w TVN. Współzałożycielka Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Bibianna Stein-Ostaszewska – architekt wnętrz, projektant mebli, prowadzi autorską pracownię Bibi Space, w której portfolio znajdują się własne projekty eleganckich apartamentów i domów oraz wnętrza popularnych, warszawskich restauracji zaprojektowanych wspólnie z Elżbietą Kitą, m.in.: Kieliszki na Hożej, Kieliszki na Próżnej, Brasserie Warszawska, Butchery and wine, Rozbrat 20 oraz Wine corner w Hali Gwardii. W zakresie projektowania i realizacji mebli tapicerowanych współpracuje z marką Monada. Łączy wizje artystyczne z solidnym warsztatem kształtowanym przez doświadczenie. Zwraca uwagę na proporcje, dąży do harmonii – zarówno we wnętrzu, jak i w życiu. Pasja, energia, wrażliwość – za to jest ceniona przez klientów.  Trzy spośród zaprojektowanych warszawskich restauracji znalazły się w przewodniku Michelin, a Kieliszki na Próżnej otrzymały tytuł “Knajpy Roku 2016” wg magazynu “Co jest Grane 24”. Współzałożycielka Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

Anna Wojczyńska – architekt, prekursorka luksusowego designu w Polsce, Jej słynna pracownia Vis a Vis była jednym z pierwszych biur architektonicznych w Polsce na światowym poziomie i od 27 lat jest symbolem najwyższej sztuki w projektowaniu eleganckich i komfortowych wnętrz. Stworzyła podstawy rynku designu dla wielu pokoleń polskich architektów. Jej wnętrza mają własną, unikalną świetlistość, pełne są mebli zaprojektowanych specjalnie do projektu, zaskakują fakturami materiałów wykończeniowych. Jej ogromne doświadczenie i wiedza o stylach, materiałach i technologiach luksusowego designu wnętrz pozwala na swobodne poruszanie się w różnych estetykach projektów. Jest autorką licznych projektów mebli i lamp, które uzupełniają doskonałe aranżacje wnętrz. Laureatka nagrody European Property Awards.

Bazyli Krasulak – Dziekan Akadami Sztuk Pięknych,  profesor nadzwyczajny Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w 1982 r.). Ukończył z wyróżnieniem Wydział Ekspozycji. Od 1991 r. Nauczyciel akademicki wydziału macierzystego. Od 1994 roku prowadzi Studio Grafiki przekształcone w 2007 roku w Visual Communication Studio.W latach 2005-2012 i od 2016 r. Dziekan Wydziału Architektury Wnętrz. W latach 90. dyrektor artystyczny i dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych. Projektant grafiki, wnętrz i mebli. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych we Francji, Niemczech, Bułgarii i Polsce. Laureat znaczących nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach reklamowych, między innymi: Nagrody Dea, Clio Awards i Golden Eagels Awards.

ZASADY

Uczestnikami mogą być architekci, architekci wnętrz,  projektanci (każda osoba, która zawodowo zajmuje się architekturą, architekturą wnętrz i posiada  kierunkowe wykształcenie wyższe). Projekty mogą zgłaszać uczestnicy indywidualni oraz uczestnicy grupowi (nie więcej niż trzy prace). Uczestnicy konkursu mogą przedstawić w konkursie wyłącznie swoje prace, do których przysługują im pełne prawa autorskie. W przypadku, gdy autorów jest kilku, wszyscy autorzy muszą być wymienieni w zgłoszeniu. Projekty będą zgłaszane i oceniane w dwóch kategoriach: wnętrze prywatne, wnętrze publiczne.

W Konkursie nie mogą brać udziału Założyciele SAW, jurorzy oraz osoby współpracujące na podstawie jakiegokolwiek stosunku prawnego z Koordynatorem Konkursu lub innymi podmiotami biorącymi udział w organizacji Konkursu. Niezależność konkursu potwierdza m. in. brak możliwości uwzględniania w ocenie projektu zastosowania rozmaitych marek i produktów. Na werdykt nie mogą również wpływać Partnerzy.

HARMONOGRAM

1. Konkurs ma charakter ogólnopolski oraz trwa od 23.04.2019 – do 01.09.2019.
2. Konkurs podzielony jest na 2 etapy:
a) I etap – od 23 kwietnia 2019 r. do 01 września 2019 r. (okres elektronicznego zgłaszania projektów) pracy należy wysłać na adres: konkurs@saw.org.pl

UWAGA! Termin nadsyłania prac na Etap I został przedłużony do dnia 16 września 2019r 

Pierwszy etap Konkursu Wnętrze Roku SAW za nami. Spośród prawie dwustu zgłoszeń Jury wytypowało dwadzieścia prac, które będą oceniane w finale. Wszyscy laureaci pierwszego etapu zostali poinformowani o tym pocztą email. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Wysoki poziom zgłoszonych projektów sprawił, że Jury miało naprawdę trudne zadanie. Informacje o dalszym przebiegu konkursu wkrótce.

b) II etap – od 1 września 2019 r. do 30 września 2019 r. (wytypowanie laureatów poprzez obrady Jury)
3. Wytypowani laureaci I etapu zostaną poinformowani o przejściu do II etapu drogą mailową i telefoniczną do 7.10.2019 r.
4. Laureaci II etapu mają obowiązek przesłać prace w formie plansz w formacie 100 x 70 (układ poziomy) do 21.10.2019 r. (decyduje data dostarczenia).
5. W terminie do 4 miesięcy od zakończenia etapu II odbędzie się wystawa pokonkursowa, uroczysta gala oraz ogłoszenie wyników końcowych i zwycięzców konkursu.

PLIKI DO POBRANIA

Regulamin Konkursu Wnętrze Roku SAW 2019, format PDF

Formularz zgłoszeniowy do Konkursu Wnętrze Roku SAW 2019, format PDF

MECENAS KONKURSU

Profim

Jeden z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie, oferujący fotele i krzesła obrotowe, krzesła konferencyjne oraz meble soft seating. Dzisiejsza pozycja Profim jest efektem wieloletniej systematycznej pracy i ciągłego rozwoju, gdzie od ponad 25 lat tworzone są produkty odpowiadające najwyższym standardom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa. Portfolio firmy to dziesiątki oryginalnych kolekcji zaprojektowanych przez grupę cenionych projektantów, m.in. ITO Design, Paula Brooksa, Christophe’a Pillet. www.profim.pl

PARTNERZY KONKURSU

Cosentino Group 

Globalna firma rodzinna z pochodząca z Hiszpanii z 40-letnim doświadczeniem. Wytwarza i sprzedaje innowacyjne materiały wysokiej jakości przeznaczone dla branży architektury i wzornictwa. W swoim portfolio posiada pionierskie i wiodące marki, takie jak Silestone®, Dekton® lub Sensa by Cosentino®. Zaawansowane technologicznie powierzchnie, które umożliwiają tworzenie unikalnych projektów dla przestrzeni domowych i publicznych. www.cosentino.com


Barlinek

Producent warstwowych podłóg drewnianych o potencjale produkcji ponad 12 mln m2 rocznie. Najważniejszym produktem oferowanym przez Barlinek jest Deska Barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Podłogi sprzedawane przez Barlinek znajdują zastosowanie domach i mieszkaniach oraz w obiektach użyteczności publicznej. www.barlinek.com.pl
 

Vibia

Globalna firma oferująca nowoczesne oświetlenie. W swoich projektach wykorzystuje rozmaite materiały, źródła światła, elektronikę, inteligentne sterowanie ściemnianiem i systemy łączności oraz uwzględnia nowe nawyki kulturowe, aby stworzyć właściwe emocje, wysoką jakość przestrzeni i poprawić jakość środowiska. www.vibia.com
 

Gessi

Firma pochodząca z Włoch, która tworzy wysublimowane projekty łazienek, kuchni oraz luksusowych przestrzeni stref wellness. W rodzimym kraju jest liderem w branży produkującej krany i armaturę wodno-kanalizacyjną. Cechuje się bezkompromisowym, odważnym i przyszłościowym projektowaniem. www.gessi.com
 

Novellini

Firma powstała w 1966 roku we Włoszech. Specjalizuje się w produkcji i montażu kabin prysznicowych, brodzików, wanien akrylowych i systemów do hydromasażu, kabin parowych oraz paneli hydromasażowych. Novellini wytwarza roczne ponad milion kabin prysznicowych. www.novellini.com
 

Duravit

Pochodząca z Niemiec firma związana jest z branżą sanitarną. Projektuje i produkuje ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, brodziki, wanny, systemy hydromasażu odnowy biologicznej, prysznice oraz akcesoria na rynek międzynarodowy. Jest obecna w ponad 130 krajach. www.duravit.pl
 

Mesmetric

Mesmetric Atelier: showroom, w którym można znaleźć najwyższej klasy wzornictwo będące połączeniem genialnej myśli projektowej i perfekcyjnego rzemiosła; meble i oświetlenie, tworzące wyrafinowaną i ponadczasową oprawę codzienności. Mesmetric Atelier reprezentuje luksusowe marki z całego świata m.in. Poliform, B&B Italy, Baxter, Giorgetti, Vitra, Maxalto, Flexform, Meridiani czy Moooi. Funkcjonuje pod dwoma adresami – w Starej Fabryce Koronek przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie i przy al. Zwycięstwa 187 w Gdyni. Został założony przez Helenę Raczyńską-Pachut i Wiolettę Lenczowską. www.mesmetric.com
 

ABB

Międzynarodowy koncern technologiczny obecny w Polsce od 25 lat i zatrudniający w oddziałach firmy, fabrykach i biurach sprzedaży ponad 7200 pracowników. Ważnym segmentem działalności marki są inteligentne technologie obejmujące portfolio rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej – zarówno prostej, jak i złożonej – z przeznaczeniem do mieszkań, domów oraz budynków komercyjnych. W ramach swojej bogatej oferty ABB proponuje ponadto osprzęt elektroinstalacyjny o szlachetnym wzornictwie. www.abb.pl
 

Forbo Flooring

Forbo Flooring jest światowym liderem w produkcji wykładzin obiektowych. W swej kompleksowej ofercie posiada następujące rozwiązania podłogowe – wykładziny linoleum, PCV, flokowane, płytki dywanowe oraz maty wejściowe odpowiednie do każdego obiektu. Na zamówienie – na wybranych wykładzinach – istnieje możliwość tworzenia spersonalizowanych projektów tzw. digital print. Uzupełnieniem oferty wykładzin są produkty chemii budowlanej, akcesoria wykończeniowe aż po systemy pielęgnacji wykładzin. www.forbo-flooring.pl

PATRONI MERYTORYCZNI

SARP

Historia działalności stowarzyszeniowej architektów polskich liczy już 135 lat. Statutowymi celami działalności SARP są: dbałość o jakość architektury i środowiska – zbudowanego oraz naturalnego – pojmowanych jako interes publiczny, tworzenie warunków dla rozwoju twórczości architektonicznej i jej ochrona, rozwój warsztatu architekta i ochrona zawodu. www.sarp.org.pl


ASP Warszawa

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie jest najstarszą artystyczną uczelnią wyższą w Polsce. Od ponad stu lat rozwija talenty młodych artystów. Daje niepowtarzalną szansę na samorozwój artystyczny, także z zakresu konserwacji i restauracji dzieł sztuki czy sztuki mediów, która specjalizuje studentów w animacji, fotografii oraz w przestrzeni audiowizualnej. Kierunki studiów sięgają swym zakresem szerokich perspektyw, kształcąc przyszłych architektów wnętrz, historyków sztuki oraz wzorników. www.asp.waw.pl

PATRONI WSPIERAJĄCY

Homebook

Homebook.pl to nowoczesna platforma internetowa skupiająca entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz. To miejsce w sieci, które ułatwi urządzenie wymarzonego domu lub ogrodu. Można tu znaleźć tysiące produktów, prawie milion inspiracyjnych zdjęć, porady, trendy i bazę specjalistów z branży. Czyli wszystko, czego potrzeba, w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu. www.homebook.pl


Warsaw Home

Warsaw Home to biznesowe targi wyposażenia wnętrz, które co roku przyciągają dziesiątki tysięcy entuzjastów dobrego designu. Przez cztery dni wystawiają się tutaj producenci z Polski i zagranicy, a ich liczba rośnie z edycji na edycję. Bez wątpienia to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. www.warsawhome.eu

GŁÓWNY PATRONAT MEDIALNY

ELLE 
www.elle.pl

ELLE DECORATION 
www.elle.pl/decoration

PATRONI MEDIALNI

Architektura 
www.architektura.muratorplus.pl 

ARCH
www.archsarp.pl

Architektura&Biznes  
www.architekturaibiznes.pl/

Czas na Wnętrze 
www.czasnawnetrze.pl

Dobre Wnętrze
www.urzadzamy.pl/miesiecznik-dobre-wnetrze/

LABEL  
www.label-magazine.com

Design Alive 
www.designalive.pl/

Point of Design  
www.pointofdesign.pl

Weranda
www.weranda.pl

WhiteMAD
www.whitemad.pl

Archimania.pl  
www.archimania.pl

Archinea.pl  
www.archinea.pl

Designteka.pl  
www.designteka.pl

Exspace.pl  
www.exspace.pl

Infoarchitekta.pl  
www.infoarchitekta.pl

Magazif.com  
www.magazif.com

OKK! 
www.okkpr.pl