BUNT architektów – wyjątkowa konferencja już jutro!

BUNT architektów – wyjątkowa konferencja już jutro!

23, 24 i 25 maja Łódź stanie się centrum rozmów o architekturze. Z inicjatywy Politechniki Łódzkiej, odbędzie się konferencja “10 Kątów’’. Będzie ona towarzyszyła obchodom 10-lecia koła studentów architektury „Kąt”. Tematem przewodnim spotkania jest BUNT. Wśród prelegentów nie zabraknie architektów z SAW. 

W maju na zaproszenie studentów architektury Politechniki Łódzkiej, miasto odwiedzą architekci cenieni w Polsce i na świecie: Przemo Łukasik, który pracuje nad rewitalizacją łódzkiej tkalni Scheiblera, Jerzy Szczepanik-Dzikowski – współzałożyciel JEMS Architekci, Jakub Szczęsny – autor Domu Kereta, a także Zvi Hecker, polsko-izraelski dekonstruktywista pracujący w Berlinie (na zdjęciu). Na wydarzeniu obecni będą również uznani architekci wnętrz: Adam Pulwicki – PULVA, Katarzyna Kuo-Stolarska – KUOO Architects, Mateusz Kuo Stolarski – Tamizo Architects, a także Hanka Bajer-Sokół oraz Paweł Sokół – Exit Design. 
Impreza zacznie się  23.05 o 18.00 w Zatoce Sportu, huczną wystawą podyplomową rocznika 2017/2018. Następnie odbędzie się seans filmowy w kinie Charlie.

Kolejny dzień w Zatoce Sportu, otworzą o 12.00  dwa panele dyskusyjne o buncie w architekturze, prowadzone przez duety – Jakub Szczęsny/Tomasz Konior i Przemo Łukasik/Jerzy Szczepanik-Dzikowski. Nie zabraknie także spotkania z dawnymi członkami koła naukowego, którzy opowiedzą o ich działaniu w Kącie. Dzień zakończy się wykładem honorowego gościa – Zvi Heckera, przeprowadzony z udziałem studentów.

25 maja to ostatni dzień konferencji. Rozpocznie się on  na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki od wystawy Nieistniejące, prezentującej modele budynków, których nie ma już na mapie Łodzi. Na panelach dyskusyjnych będziemy gościć zarówno architektów związanych z Łodzią – Igora Galasa, Jerzego Lutomskiego, Andrzeja Owczarka, Mateusza Kuo-Stolarskiego i urbanistę Pawła Jaworskiego oraz biura związane z architekturą wnętrz – Kuoo, PULVA, Exitdesign, Tamizo. Dzień zakończy wystawa projektów rewitalizacji Wójtowskiego Młyna.

– W ramach działalności naszego koła zorganizowaliśmy już wiele spotkań, wierząc, że naszą pasją i energią poszerzymy nie tylko swoje horyzonty, ale też naszych kolegów i koleżanek. Jednak tym razem skala wydarzenia jest o wiele większa. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że tak wyjątkowe osoby w polskiej i światowej architekturze przyjęły nasze zaproszenie i przyjadą w maju do Łodzi. Hasłem przewodnim imprezy jest bunt oraz indywidualność jako swoisty dialog pomiędzy tymi zjawiskami. Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić na spotkanie – mówi Joanna Kurnyta, przewodnicząca „Kąta”.

Jest nam niezmiernie miło, że członkowie naszego stowarzyszenia biorą udział w tak prestiżowej imprezie. Wierzymy, że panele, spotkania i dyskusje będą owocne i przyniosą ciekawe rozwiązania i wyznaczą nowe kieruinki w projketowaniu i architeklturze.  

Więcej informacji  o działalności koła znajdziecie na:  www.facebook.com/czerwonepufy/