SAW zaprasza na Warsaw Home!

30 września 2019

Wystawa SAW to punkt obowiązkowy na mapie Warsaw Home Expo 2019. W dniach 3-6.10.2019 zapraszamy Was do udziału w inspirujących rozmowach o architekturze i wzornictwie na naszym stoisku w hali F, numer stoiska F2.13.

Warsaw Home to biznesowe targi wyposażenia wnętrz, które co roku przyciągają dziesiątki tysięcy entuzjastów dobrego designu. W tym roku odbywa się już czwarta edycja.

Design Forum to wyjątkowe miejsce dla tych, którzy chcą być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi zagadnieniami w branży projektowej. Przez cztery dni eksperci z Polski i zagranicy dzielą się swoimi przemyśleniami na ich temat. Aby upewnić się, że dyskusje panelowe osiągną pewien poziom jakości, współpracujemy z Michałem Mazurem, obserwatorem trendów, który podróżuje po świecie, aby dowiedzieć się więcej o najnowszych tendencjach, nie tylko w zakresie projektowania wnętrz. W tym roku głównym tematem Forum Designu będzie „Jestem”. Zapraszamy na wysłuchanie debaty SAW, która odbędzie się na dużej scenie 4.10.2019r., o godz. 11.00 – 11.30. Poniżej szczegóły:

Konkurs „Wnętrze roku 2019”, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz

Robert Majkut – ekspert w kompleksowym projektowaniu dla biznesu. Prowadzi pracownię Robert Majkut Design, jest również współtwórcą marki Whaletone.

Paweł Sokół – architekt wnętrz, współtwórca pracowni EXIT. Założyciel i prezes zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, inicjator konkursu „Wnętrze roku 2019”.

Jacek Tryc – właściciel pracowni projektowej TRYC, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, komisarz konkursu „Wnętrze roku 2019”.

Katarzyna Kuo Stolarska – założycielka pracowni KUOO ARCHITECTS, współtwórczyni marki wnętrzarskiej MINIMALL ONE i współzałożycielka Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

BUNT architektów - wyjątkowa konferencja już jutro!

22 maja 2019

23, 24 i 25 maja Łódź stanie się centrum rozmów o architekturze. Z inicjatywy Politechniki Łódzkiej, odbędzie się konferencja "10 Kątów’’. Będzie ona towarzyszyła obchodom 10-lecia koła studentów architektury „Kąt”. Tematem przewodnim spotkania jest BUNT. Wśród prelegentów nie zabraknie architektów z SAW. 

W maju na zaproszenie studentów architektury Politechniki Łódzkiej, miasto odwiedzą architekci cenieni w Polsce i na świecie: Przemo Łukasik, który pracuje nad rewitalizacją łódzkiej tkalni Scheiblera, Jerzy Szczepanik-Dzikowski - współzałożyciel JEMS Architekci, Jakub Szczęsny - autor Domu Kereta, a także Zvi Hecker, polsko-izraelski dekonstruktywista pracujący w Berlinie (na zdjęciu). Na wydarzeniu obecni będą również uznani architekci wnętrz: Adam Pulwicki - PULVA, Katarzyna Kuo-Stolarska - KUOO Architects, Mateusz Kuo Stolarski - Tamizo Architects, a także Hanka Bajer-Sokół oraz Paweł Sokół - Exit Design. 
Impreza zacznie się  23.05 o 18.00 w Zatoce Sportu, huczną wystawą podyplomową rocznika 2017/2018. Następnie odbędzie się seans filmowy w kinie Charlie.

Kolejny dzień w Zatoce Sportu, otworzą o 12.00  dwa panele dyskusyjne o buncie w architekturze, prowadzone przez duety - Jakub Szczęsny/Tomasz Konior i Przemo Łukasik/Jerzy Szczepanik-Dzikowski. Nie zabraknie także spotkania z dawnymi członkami koła naukowego, którzy opowiedzą o ich działaniu w Kącie. Dzień zakończy się wykładem honorowego gościa - Zvi Heckera, przeprowadzony z udziałem studentów.

25 maja to ostatni dzień konferencji. Rozpocznie się on  na parterze Instytutu Architektury i Urbanistyki od wystawy Nieistniejące, prezentującej modele budynków, których nie ma już na mapie Łodzi. Na panelach dyskusyjnych będziemy gościć zarówno architektów związanych z Łodzią - Igora Galasa, Jerzego Lutomskiego, Andrzeja Owczarka, Mateusza Kuo-Stolarskiego i urbanistę Pawła Jaworskiego oraz biura związane z architekturą wnętrz - Kuoo, PULVA, Exitdesign, Tamizo. Dzień zakończy wystawa projektów rewitalizacji Wójtowskiego Młyna.

- W ramach działalności naszego koła zorganizowaliśmy już wiele spotkań, wierząc, że naszą pasją i energią poszerzymy nie tylko swoje horyzonty, ale też naszych kolegów i koleżanek. Jednak tym razem skala wydarzenia jest o wiele większa. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że tak wyjątkowe osoby w polskiej i światowej architekturze przyjęły nasze zaproszenie i przyjadą w maju do Łodzi. Hasłem przewodnim imprezy jest bunt oraz indywidualność jako swoisty dialog pomiędzy tymi zjawiskami. Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić na spotkanie - mówi Joanna Kurnyta, przewodnicząca „Kąta”.

Jest nam niezmiernie miło, że członkowie naszego stowarzyszenia biorą udział w tak prestiżowej imprezie. Wierzymy, że panele, spotkania i dyskusje będą owocne i przyniosą ciekawe rozwiązania i wyznaczą nowe kieruinki w projketowaniu i architeklturze.  

Więcej informacji  o działalności koła znajdziecie na:  www.facebook.com/czerwonepufy/

SAW na 4DESIGNDAYS, 24-27 stycznia 2019, Katowice

23 stycznia 2019

Hanka Bajer, Patrycja Suszek-Rączkowska, Roland Stańczyk, Łukasz Michalski, Jakub Wiśniewski dołączą do ikon światowego i polskiego designu, aby dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze wnętrz.

4DD_LOGO4DD_LOGO

 

Hanka Bajer (Exitdesign): Mieszkanie dla cyfrowego nomada (25 stycznia, 14:00-15:30, Sala Konferencyjna 23), Patrycja Suszek-Rączkowska (Poco Design): Wnętrza z wyższej półki. Niepowtarzalny design, szlachetne materiały, ręczne rzemiosło – w poszukiwaniu luksusu (25 stycznia, 12:00-13:00 i 14:00-15:30, Spodek), Roland Stańczyk (RS Studio Projektowe): DESIGN. WNĘTRZA MIESZKANIOWE. Projektowanie z sensem. Jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o przestrzeni do życia (25 stycznia, 14:00-15:30, Sala Konferencyjna 1), Kuchnie i łazienki przyszłości. Czego potrzebuje współczesna polska rodzina? CZ. I, „Świat Łazienek i Kuchni” zaprasza Kuchnia dla rodziny (26 stycznia, 12:15-13:45, Scena Premium), Kuchnie i łazienki przyszłości. Czego potrzebuje współczesna polska rodzina? CZ. II, „Świat Łazienek i Kuchni” zaprasza Łazienka przyszłości (26 stycznia, 15:20-16:20, Scena Premium), Łukasz Michalski (JMW Architekci): Wnętrza z wyższej półki. Niepowtarzalny design, szlachetne materiały, ręczne rzemiosło – w poszukiwaniu luksusu” (25 stycznia, 14:00-15:30, Spodek), Jakub Wiśniewski (JMW Architekci): Multimedia i innowacje we wnętrzach. Jak je połączyć z designem? (24 stycznia, 16:00-17:00, Sala Konferencyjna 25).

Aż czterech przedstawicieli Stowarzyszenia Architektów Wnętrz otrzymało tytuł EUROPEAN PROPERTY AWARDS 2018/2019:

27 listopada 2018


Studio Robert Majkut Design prowadzone przez Roberta Majkuta w kategorii Best Retail Interior Poland za Concept Store dla firmy Dr Irena Eris, http://www.robertmajkut.com/  
Studio Vis a Vis prowadzone przez Annę Wojczyńską w kategorii Best Interior Design Private Residence Poland za wnętrze prywatnej rezydencji, http://visavis.com.pl/  
Bidermann+Wide współprowadzone przez Macieja Bidermanna w kategorii Office Interior Poland za biuro firmy VOX, https://www.bidermannwide.com/ 
Studio Tremend założone przez Magdalenę Federowicz-Boule w kategorii Hotel Interior Poland za wnętrze Novotel Poznań Centrum, http://tremend.pl/

Gratulacje! 

European Property Awards to prestiżowy konkurs w świecie designu i architektury. Otrzymanie tytułu zwycięzcy w poszczególnych kategoriach jest równoznaczne z określeniem najwyższego standardu i jakości usług projektowania. 

Znamy jury konkursu WNĘTRZE ROKU SAW!

6 października 2018
 

Robert Majkut (przewodniczący), Anna Wojczyńska, Bibianna Stein-Ostaszewska, Kasia Kuo-Stolarska, Szymon Bodziak będą oceniać projekty w konkursie WNĘTRZE ROKU SAW, które architekci i architekci wnętrz będą mogli zgłaszać w dwóch kategoriach wnętrz: komercyjne i mieszkalne. Pierwsza edycja konkursu wystartuje w styczniu 2019, a jej finał nastąpi na Warsaw Home 2019. 

Więcej informacji już wkrótce.

oznoroznor
jury konkursu saw 2018jury konkursu saw 2018

Konkurs WNĘTRZE ROKU SAW - prezentacja jurorów i założeń na Warsaw Home 2018

3 października 2018
 

Już w najbliższą sobotę SAW oficjalnie ogłosi start konkursu WNĘTRZE ROKU SAW i przedstawi znakomitych jurorów. Konkurs ma być docelowo największym, niezależnym konkursem dla architektów wnętrz.

Zapraszamy wszystkich architektów! Warsaw Home 2018, 6 października br. (sobota), scena DESIGN FORUM, godz. 12:30, hala F, Ptak Expo, Nadarzyn.

Warsaw Home 2018: Hanka Bajer i Roland Stańczyk z SAW w dyskusji o wolności twórczej!

1 października 2018
 

Hanna Bajer i Roland Stańczyk, współtwórcy i członkowie SAW, wezmą udział w dyskusji organizowanej przez Homebook.pl pt.: „Gdzie zaczyna, a gdzie kończy się wolność twórcza podczas aranżacji przestrzeni? Blaski i cienie relacji projektant-klient”. Debata będzie towarzyszyć premierze tegorocznego wydania albumu https://homebookdesign.pl/

Zapraszamy na Warsaw Home 2018, 4 października br. (czwartek), godz. 15:00, hala E, stoisko E 2.1, Ptak Expo, Nadarzyn.

SAW patronem albumu Homebook Design vol.5

28 września 2018
 

Album Homebook Design vol. 5 to kolejna publikacja ukazująca projekty autorstwa wybranych polskich pracowni współpracujących z portalem Homebook.pl. Na ponad 250 stronach albumu znalazło się 30 aranżacji mieszkań i domów, które są odpowiedzią na indywidualizm i osobowość ich właścicieli. Każdy z projektów to podróż do świata wysmakowanych zestawień i inspiracyjnych rozwiązań, które pokazują, że funkcjonalność może swobodnie wychodzić poza utarte, aranżacyjne schematy. Prezentowane przestrzenie różnią się od siebie nie tylko stylem, ale i rozwiązaniami architektonicznymi. Homebook zajrzał bowiem zarówno do wnętrz usytuowanych w starych kamienicach, jak i do wielkomiejskich apartamentów czy mieszkań powstałych w latach 90.  

Premiera albumu na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2018 (4-7 października 2018).

SAW na Warsaw Home 2018!

6 września 2018
 

Podczas Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2018, w dn. 4-7 października br., przedstawiciele grupy założycielskiej SAW zaprezentują główne założenia działalności stowarzyszenia oraz zapowiedzą start pierwszego konkursu SAW dedykowanego architektom wnętrz „WNĘTRZE ROKU SAW”. Konkurs wystartuje 1 stycznia 2019 roku, a projekty konkursowe będą mogli nadsyłać architekci i architekci wnętrz za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Rozstrzygniecie pierwszej edycji konkursu nastąpi podczas Targów Warsaw Home 2019. Więcej informacji o konkursie „WNĘTRZE ROKU SAW 2019” i nazwiska znakomitych jurorów  poznamy niebawem.

warsaw-homewarsaw-home

Podczas Warsaw Home 2018 członkowie SAW wystąpią też w debatach dedykowanych architektom i designerom, o czym poinformujemy wkrótce.

W SAW przybywa Architektów Wnętrz!

3 sierpnia 2018


Drodzy Architekci Wnętrz,

jest nas coraz więcej! Liczba członków SAW zwiększa się z każdym miesiącem! Dziękujemy za Wasze zaufanie. Praca dla nas Wszystkich to dla nas ogromna satysfakcja i wspaniałe wyzwanie. Celem wszystkich naszych działań jest rozwój i standaryzacja naszego zawodu. Jestem przekonany, że wspólnie odniesiemy sukces. Członków SAW chętnych do działań w różnych sekcjach tematycznych naszego Stowarzyszenia zapraszamy do kontaktu i wspólnej pracy na rzecz SAW! 

Paweł Sokół, Prezes Zarządu SAW

Podziękowania dla ASP w Warszawie!

12 kwietnia 2018


Zarząd SAW dziękuję Bazylemu Krasulakowi, dziekanowi Wydziału Architektury Wnętrz na warszawskiej ASP, za możliwość organizacji uroczystej inauguracji SAW w Akademii Sztuk Pięknych. To było dla nas wspaniałe wydarzenie i początek niezwykłej pracy dla wszystkich architektów wnętrz w Polsce. Dziękujemy także wszystkich gościom: architektom wnętrz, partnerom SAW, dziennikarzom i innym przyjaciołom Stowarzyszenia za udział w inauguracji. Rozpoczynamy codzienną pracę, rozdzielamy zadania, tworzymy sekcje tematyczne, planujemy i realizujemy wspólne cele!

Uroczysta inauguracja SAW!

11 kwietnia 2018


Stowarzyszenie Architektów Wnętrz oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Grupa założycielska SAW (16 znanych i uznanych architektów wnętrz) przedstawiła plany Stowarzyszenia na najbliższy rok i cele, które mają być podstawą działań, podejmowanych inicjatyw i planowanych projektów.

„Stworzyliśmy Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, aby było wyjątkową przestrzenią dla wszystkich architektów wnętrz, którzy chcą wspólnie z nami budować rangę naszego zawodu i wprowadzić oczekiwane na rynku dobre praktyki w projektowaniu. Zależy nam na tym, aby promować najwyższe wartości w tworzeniu przestrzeni publicznych i prywatnych, istotne zarówno dla samych architektów, jak i inwestorów, którzy marzą o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach. Chcemy, aby SAW było najlepszą platformą także do edukacji, rozwoju praktyk oraz wsparcia architektów wnętrz w innych działaniach zawodowych” – podkreślił podczas inauguracji Prezes Zarządu SAW, Paweł Sokół.

SAW przygotowuje się do inauguracji!

13 marca 2018
 


Już 11 kwietnia SAW uroczyście zainauguruje działalność! Grupa założycielska gotowa do oficjalnego startu!

SAW II wersja 02.18 r smallSAW II wersja 02.18 r small

Czekamy w SAW  na Wszystkich Architektów Wnętrz!

Trwają przygotowania do niezwykłej chwili…

5 lutego 2018


Założyciele SAW już gotowi do działania! Plany, cele, najważniejsze wyzwania – opracowane! Czas na rozpoczęcie przygotowań do inauguracji!