WRSAW_znak_podstawowyA4WRSAW_znak_podstawowyA4

IDEA
 

„IDEA JEST ZBAWIENIEM DZIĘKI WYOBRAŻNI” (Frank Lloyd Wright)
 

Ideą konkursu WNĘTRZE ROKU SAW jest stworzenie największego, niezależnego konkursu dla architektów wnętrz w Polsce poprzez wyłonienie i  prezentację najlepszych projektów polskich architektów wnętrz.  

WRSAW_znak_podstawowyA4WRSAW_znak_podstawowyA4

Robert Majkut – przewodniczący jury, wizjoner, utytułowany polski designer,  ekspert w projektowaniu dla biznesu, jedna z najbardziej kreatywnych osobowości w Polsce w dziedzinie architektury wnętrz. Od 20 lat zarządza własną pracownią Robert Majkut Design, jedną z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, realizuje projekty dla obiektów komercyjnych i wnętrz prywatnych, wymagających kompleksowej obsługi – obejmującej design miejsca, wzornictwo i elementy identyfikacji wizualnej. Współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant cenionej na świecie marki Whaletone Ltd. Autor metody przełożenia języka komunikacji wizerunkowej na język realnego biznesu, co stanowi wyjątkowe know-how Jego pracowni pod nazwą Standard Design’u Miejsca. Kilkukrotny laureat nagrody European Property Awards.  

WRSAW_znak_podstawowyA4WRSAW_znak_podstawowyA4

Szymon Brodziak – visualteller, mistrz fotografii czarno-białej, najmłodszy artysta i pierwszy Polak, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013). Tworzy wizje czarno-białego świata, w którym główną rolę odgrywają kobiety, piękno i emocje. W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata. W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016. Jego prace można podziwiać w Brodziak Gallery w Poznaniu i Warszawie.

WRSAW_znak_podstawowyA4WRSAW_znak_podstawowyA4

Katarzyna Kuo Stolarska – architekt, minimalistka, od 18 lat z powodzeniem prowadzi autorską pracownię architektoniczną, obecnie zajmującą się głównie projektowaniem luksusowych wnętrz prywatnych i  komercyjnych. Jest założycielem i głównym architektem renomowanej i szeroko rozpoznawalnej na świecie pracowni KUOO ARCHITECTS.  Jej projekty bazują na prostocie, wysokiej jakości materiałów i detali. Jej styl znalazł wielu odbiorców w Polsce i za granicą, gdzie obecnie powstaje połowa prowadzonych przez nią realizacji. Współtwórca marki MINIMALL ONE, która zajmuje się projektowaniem i produkcją minimalistycznych mebli i wyposażenia wnętrz. Od wielu lat ekspert wielu redakcji wnętrzarskich i telewizji. Autorka felietonów do pism branżowych oraz scenografii do wielu programów telewizyjnych. Współtwórczyni i współprowadząca program „Pokojowe rewolucje” w TVN. Współzałożycielka Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

WRSAW_znak_podstawowyA4WRSAW_znak_podstawowyA4

Bibianna Stein-Ostaszewska - architekt wnętrz, projektant mebli, prowadzi autorską pracownię Bibi Space, w której portfolio znajdują się własne projekty eleganckich apartamentów i domów oraz wnętrza popularnych, warszawskich restauracji zaprojektowanych wspólnie z Elżbietą Kitą, m.in.: Kieliszki na Hożej, Kieliszki na Próżnej, Brasserie Warszawska, Butchery and wine, Rozbrat 20 oraz Wine corner w Hali Gwardii. W zakresie projektowania i realizacji mebli tapicerowanych współpracuje z marką Monada. Łączy wizje artystyczne z solidnym warsztatem kształtowanym przez doświadczenie. Zwraca uwagę na proporcje, dąży do harmonii – zarówno we wnętrzu, jak i w życiu. Pasja, energia, wrażliwość – za to jest ceniona przez klientów.  Trzy spośród zaprojektowanych warszawskich restauracji znalazły się w przewodniku Michelin, a Kieliszki na Próżnej otrzymały tytuł "Knajpy Roku 2016" wg magazynu "Co jest Grane 24". Współzałożycielka Stowarzyszenia Architektów Wnętrz.

WRSAW_znak_podstawowyA4WRSAW_znak_podstawowyA4

Anna Wojczyńska – architekt, prekursorka luksusowego designu w Polsce, Jej słynna pracownia Vis a Vis była jednym z pierwszych biur architektonicznych w Polsce na światowym poziomie i od 27 lat jest symbolem najwyższej sztuki w projektowaniu eleganckich i komfortowych wnętrz. Stworzyła podstawy rynku designu dla wielu pokoleń polskich architektów. Jej wnętrza mają własną, unikalną świetlistość, pełne są mebli zaprojektowanych specjalnie do projektu, zaskakują fakturami materiałów wykończeniowych. Jej ogromne doświadczenie i wiedza o stylach, materiałach i technologiach luksusowego designu wnętrz pozwala na swobodne poruszanie się w różnych estetykach projektów. Jest autorką licznych projektów mebli i lamp, które uzupełniają doskonałe aranżacje wnętrz. Laureatka nagrody European Property Awards.

Uczestnikami mogą być architekci, architekci wnętrz,  projektanci (każda osoba, która zawodowo zajmuje się architekturą, architekturą wnętrz i posiada  kierunkowe wykształcenie wyższe). Projekty mogą zgłaszać uczestnicy indywidualni oraz uczestnicy grupowi (nie więcej niż trzy prace). Uczestnicy konkursu mogą przedstawić w konkursie wyłącznie swoje prace, do których przysługują im pełne prawa autorskie. W przypadku, gdy autorów jest kilku, wszyscy autorzy muszą być wymienieni w zgłoszeniu. Projekty będą zgłaszane i oceniane w dwóch kategoriach: wnętrze prywatne, wnętrze publiczne.

W Konkursie nie mogą brać udziału Założyciele SAW, jurorzy oraz osoby współpracujące na podstawie jakiegokolwiek stosunku prawnego z Koordynatorem Konkursu lub innymi podmiotami biorącymi udział w organizacji Konkursu.

ETAPY KONKURSU

I etap: 1 lutego 2019 r. - 30 kwietnia 2019 r., okres elektronicznego zgłaszania projektów

II etap: 1 maja 2019 r. - 30 czerwca 2019 r., wyłonienie Finalistów Konkursu przez Jury (10 Finalistów w kategorii: wnętrze prywatne, 10 Finalistów w kategorii: wnętrze publiczne). Do 8 lipca 2019 r. o przejściu do Finału zostanie poinformowanych 20 Finalistów, którzy będą zobowiązani do
nadesłania prac w formie plansz w formacie 100 x 70 w układzie poziomym. 

Finał: ogłoszenie Zwycięzców podczas Międzynarodowych Targów Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2019 (w terminie 4 miesięcy od zakończenia II etapu Konkursu). Podczas finału zostaną przyznane nagrody: główna nagroda w kategorii wnętrze prywatne, główna nagroda w kategorii wnętrze publiczne, wyróżnienie w kategorii wnętrze prywatne, wyróżnienie w kategorii wnętrze publiczne. Nagrody będą stanowić kwoty pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

REGULAMIN - już wkrótce

PARTNERZY - już wkrótce

PATRONI MEDIALNI - już wkrótce

PLATFORMA ZGŁOSZENIOWA - już wkrótce

grafika 02 b smallgrafika 02 b small